Çikolata Proses Tankları

Çikolata Dinlendirme Stok Tankı

Çikolata Dinlendirme Stok Tankları  ürünü Dinlendirme ve stoklamak için tasarlanmıştır.Tank kapasitesi: 200 kg-5.000 kg arasında değişebilir. Tank tamamen Cr-Ni 304 Paslanmaz Çelikten imal edilmiştir. Tank üç Cidarlıdır: ürün ceketi, su ceketi ve izolasyon ceketi bulunur ve enerji tasarrufu sağlar. Tank içinde karıştırıcı bulunur, Üstende yarım açılır kapağı vardır. Cekette bulunan suyu rezistans ile ısıtır. Sıcak su pompa ile sirküle edilir. su seviye göstergesi bulunur. 380 V Elektrik panosundan Karıştırıcı, Pompa ve sıcaklıklar kumanda edilir.

Çikolata Hazırlama Tankları

-Bütün ham maddelerin atılıp karıştırıldığı ilk mikserdir, pudra halindeki şekeri, sıvı haldeki yağı ve diğer malzemelerin ön karışımı için kullanılır.Yapılan ön karışım cidarlı borularla bilyalı değirmene aktarır.
- Makinemiz tamamen CRNI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
- Cidarlı ve hazne su ısıtma sistemi,
- Kendi elektrik panosu tarafından, bağımsız kumanda edilir ve dijital ısı göstergelidir.
- 3 yollu vana sayesinde kendi içinde devirdaim ile homojen bir karışım sağlanır ve bilyalı çikolata değirmenine otomatik transfer yapılır.

...

Ön hazırlama tankı karamel ürününü hazırlamak için bütünhammaddelerin toplandığı ve homojen olarak karıştırıldığıkazandır. Tamamen 304 krom paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Yağ eritmeden ve süt solüsyon tankından ve dışardan el ile eklenen ürünleri homojen bir şekilde belirli bir sıcaklıkta karıştırır.

Çikolata Karıştırıcı Tankı


500L Çikolata Eritme Tankı, çikolata üretim sürecinin vazgeçilmez ekipmanlarından biridir. Sanayileşmiş çikolata ve yarı mamul çikolata ürünleri oda sıcaklığında katıdır. 500L çikolata eritme tankının ana işlevi, çikolatanın üretim ihtiyaçlarını karşılamak için katı çikolatayı eriterek sıvı haline getirmektir. Bu arada, proses ihtiyaçları için hazırlık olarak kakao likörünü eritmek için de kullanılabilir.

500L Çikolata Eritme Tankı, yüksek mukavemet ve dayanıklılık ile yüksek kaliteli paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Karıştırma, 2 takım otomatik sıcaklık kontrol sistemi, su tankı ve su sirkülasyon sistemi ile donatılmıştır. Su sıcaklığını sabit tutmaya ve erime verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Çikolata Stok Tankları

Sıvı çikolata daha sonraki işlemler için büyük tanklarda tutulacaktır.

İnce öğütülmüş çikolata sırlarının delinmesi için nominal sıcaklığın (sıcaklık ayarlanabilir) benimsendiği çikolata tankı, çalkalama yoluyla çikolatanın gaz giderme, kokuyu giderme ve macunun yağ ve gresin ayrılmasını önleme vb. işlevlerine sahip olmasını sağlar

1. Kullanım : Çikolata üretim ekipmanlarında çikolata depolama tankı

gereklidir, esas olarak doğru öğütme çikolata şurubu ısı koruma depolamasından sonra kullanılır, çikolata üretimini teknolojik gereksinimi karşılar ve sürekli üretim talebini uyarlar.

2. İşlev : Ürün soğutma, ısıtma, yalıtım ve diğer işlevlerin yanı sıra çikolata hamurunun karıştırmaya devam etmesi nedeniyle, gazdan arındırma, koku giderme, dehidrasyon ve macunun yağ ve gresin ayrılmasını önleme vb.

Open chat
Size nasıl yardımcı olabilirim.
3D Machine And Electronic Technologie Hoş Geldiniz.