Kablosuz Dalgıç Pompa Sistemeleri

3dmachineelectronictechnologie

Kablosuz Dalgıç Pompa Kontrolü

Dalgıç Pompa, genellikle yeraltı sularının tarımsal sulama, şehir şebekelerinde içme ve kullanma suyu olarak kullanılmak amacıyla yeryüzüne çıkarılmasında kullanılan en yaygın pompa tipidir. Kablosuz kullanılmayan dalgıç pompa sistemlerinde, motorun gereğinden fazla çalışması, susuz kalması ve susuz çalışma sonucunda motorun arıza yapması, su kesintileri, su taşkınları ve gereksiz su sarfiyatı oluşmaktadır. Ayrıca özellikle köylerde kuyu ile depo arasındaki mesafeler oldukça fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda pompayı çalıştırmak yada durdurmak için kilometrelerce yol katedilmesi gerekmektedir. Bu durum gereksiz su sarfiyatının yanı sıra ekstra olarak zaman ve yakıt masrafı oluşturmaktadır.

Kozmetik RF Dalgıç Pompa Kontrolü (RF Kuyu Depo Otomasyonu)

Radyo Frekans (Telsiz) ile tamamen ücretsiz haberleşme ile dalgıç pompayı depo seviyesine göre otomatik olarak kontrol eden, depoda su azaldığında pompayı devreye alan ve depodaki su seviyesi yeterli noktaya ulaştığında pompayı durduran, rf kablosuz depo kontrol sistemidir.  RF (Telsiz) kuyu depo sistemi, kuyu ve depo arasındaki kuş bakışı 15 kilometreye varan mesafelerde rahatlıkla çalışabilmektedir.

GSM Dalgıç Pompa Kontrolü (GSM Kuyu Depo Otomasyonu)

Gsm Kuyu Depo Otomasyonu, RF Kuyu Depo Otomasyonundan farklı olarak haberleşme teknolojisi olarak SMS, Sesli Arama ve İnternet gibi GSM teknolojilerini kullanır. Bu teknolojiler sayesinde GSM kapsama alanında olan her noktada mesafe sınıırı olmaksızın çalışabilmektedir. Ayrıca otomatik olarak çalışabilmesinin yanı sıra, kullanıcı tarafından SMS, Sesli Arama ve SCADA ile kontrol ve takip edebilir. Alarm durumlarında (Pompa Çalışmıyor, Termik Attı, Kritik Su Seviyesi, Kritik Akü Seviyesi gibi) kullanıcıları SMS, Email ve Sesli Arama ile bilgilendirmektedir. Kullanıcılar SMS (Kısa mesaj) göndererek, yada sesli arama yaparak dalgıç pompayı açıp, kapatabilmektedir, aynı şekilde depo su seviyesini öğrenebilmektedir.

Open chat
Size nasıl yardımcı olabilirim.
3D Machine And Electronic Technologie Hoş Geldiniz.